Uroczysty apel zgromadził kadrę kierowniczą, funkcjonariuszy i pracowników Policji z pięciu komend powiatowych: z Bełchatowa, Pabianic, Pajęczna, Radomska i Wielunia. Uroczystość odbyła się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinspektora Sławomira Litwina.

Tegoroczne Święto Policji przypadło w 104. rocznicę powołania Policji Państwowej. To do jej tradycji odwołuje się współczesna Policja. Lipcowe Święto Policji to dla funkcjonariuszy zawsze czas wyróżnień, awansów, podziękowań za ich trudną i pełną poświęcenia służbę.

Jest to również czas skłaniający do refleksji i powrotu pamięcią do tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, 9 policjantów zostało wyróżnionych brązową odznakę Zasłużony Policjant.

Rozkazami Komendanta Głównego Policji w korpusie oficerów starszych awanse otrzymało 4 policjantów. Rozkazami Komendanta Wojewódzkiego Policji w korpusie oficerów młodszych, na wyższe stopnie służbowe zostało awansowanych 5 funkcjonariuszy.