Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Telewizja kablowa

Telewizja cyfrowa - informacje

Telewizja cyfrowa to:

  • lepsza jakość obrazu i dźwięku
  • elektroniczny przewodnik po programach
  • możliwość wyboru ścieżki językowej i napisów
  • dźwięk wielokanałowy (niektóre pozycje)

 

 

Jak odbierać telewizję cyfrową? Wymagany jest telewizor z tunerem DVB-C i dekoderem MPEG4 (part 10/AVC). Jeśli telewizor nie posiada możliwości odbioru DVB-C można podłączyć zewnętrzny odbiornik (tzw. set top box).

Kanały cyfrowe nie są obecnie kodowane, jednak nie wykluczamy wprowadzenia dodatkowej pakietyzacji i wprowadzenia systemu dostępu warunkowego w przyszłości.

Oferta podzielona jest na dwa pakiety.

 

Dodatkowo, abonenci pakietu podstawowego otrzymują sygnał cyfrowy DVB-T dostępnych w Wieluniu naziemnych multipleksów cyfrowych (obecnie możliwy jest odbiór MUX1, MUX2, MUX3). Podstawowym systemem w naszej sieci jest DVB-C.

W niektórych modelach telewizorów wyszukiwanie kablowych kanałów cyfrowych (DVB-C) jest zablokowane jeśli wybrany kraj użytkowania to Polska (spotkaliśmy się z taką sytuacja w przypadku telewizorów LG, Philips, Sharp, Toshiba). W takiej sytuacji należy zmienić kraj na Szwecję lub Niemcy.

Proponujemy również zmieć kraj jeśli telewizor nie obsługuje LCN (kolejności kanałów zgodnej z naszą listą) - przykład to Sony EX500. Po zmianie kraju na Szwecję LCN działa prawidłowo.

 

 

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja