To skręt z ulicy Wendta wzdłuż marketu Carrefour i SDK i dalej aż do ronda przy ulicy Kościuszki i 18 Stycznia. Ta ostatnia prowadzi z kolei na os. Stare Sady. Czy da się go wyremontować gruntownie? Pytała o to m. in. radna Maria Zarębska. Wspomniany odcinek drogi co roku jest liftingowany.

Każdej wiosny ekipy remontowe łatają tutaj powstałe po zimie dziury w drodze. Wycinają, przycinają, a potem zalewają asfaltem. I tak do lat. Droga jest praktycznie cała połatana asfaltowymi nakładkami. Aż się prosi o generalny remont.

W tym względzie padła na sesji też ważna deklaracja ze strony prezesa WSM i zarazem radnego miejskiego Roberta Kai. Naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju UM odpowiadając na tę kwestę nie miał niestety dobrych wiadomości. Nie ma pieniędzy, choć istnieje niewielka szansa, że może jakieś się znajdą.

W dalszej części sesji radni pytali też o remont Orlika, budowę kortów tenisowych.

Po raz kolejny pytano też o kwestię budowy nowej hali sportowej przy SP nr 5 oraz ulicę Ciepłowniczą. Budowa nowego odcinka drogi nabiera jak widać na naszych zdjęciach coraz wyraźniejszych kształtów.

Zagadnienia rozszerzymy oczywiście w obszernej relacji z sesji Rady Miejskiej, która jak zawsze w Temacie Tygodnia na zakończenie programu. Zapraszamy w najbliższy weekend zaraz po Kulturze.