W trakcie strażackiego święta nie zabrakło naturalnie odznaczeń i wyróżnień. Brązową odznaką „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” wyróżniono trzech strażaków. Brązowy Medal „ Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymalo również trzech strażaków. Były też awanse na wyższe stopnie. Te otrzymało w sumie trzynastu strażaków.

Odznaką  Świętego  Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej odznaczono z kolei Mieczysława Łuczaka obecnie sprawującego funkcje Przewodniczącego Wojewódzkiego Sądu Honorowego OSP  oraz wiceprzewodniczącego Głównego Sądu Honorowego OSP.  

W dalszej części strażackiego święta było również uroczyste przekazanie tego oto nowoczesnego wozu bojowego, który w wieluńskiej komendzie pracuje od lutego, bo wtedy właśnie ów samochód pokazaliśmy po raz pierwszy. Staranie o pozyskanie takiego samochodu do wieluńskiej komendy trwały ponad dwa lata.

Auto będzie przede wszystkich wykorzystywane do akcji specjalnych, zarówno gaśniczych jak i ratowniczych. Jego przekazanie odbyło się m.in. z udziałem st. bryg. Radosława Pełki- Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Auto poświęcił ks. Maciej Oset Kapelan Strażaków powiatu wieluńskiego.

Podczas strażackiego święta były też specjalne podziękowania dla władz miasta i powiatu, które od lat także finansowo wspierają wieluńską komendę PSP. Podczas święta strażaków był też miły akcent artystyczny. Wystąpiła bowiem Orkiestra Dęta z  Naramic.

Brązowa odznaka „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”

·    starszy aspirant   Wojciech Sarowski
·    starszy ogniomistrz Arkadiusz Kryściak
·    ogniomistrz Michał Kuźnik

Brązowy Medal „ Za zasługi dla pożarnictwa”

·     aspirant  Rafał Kula
·     aspirant  Łukasz Kul
·     aspirant  Damian Włodarczyk

Awanse z okazji Dnia Strażaka 2024

Awanse na stopień: kapitana:
·    młodszy kapitan Szymon Kolanek

starszego aspiranta :
·    aspirant  Michał Pacholik
·    aspirant  Wojciech Sarowski      
aspiranta:
·    młodszy aspirant  Rafał Kula
·    młodszy aspirant  Łukasz Kulej
·    młodszy aspirant  Marcin Merta
·    młodszy aspirant  Damian Włodarczyk
·    młodszy aspirant  Michał Żuraw

starszego  ogniomistrza:
·    ogniomistrz Sylwester Sztuka

starszego sekcyjnego:
·     sekcyjny  Szymon Siódmak
·     sekcyjny  Sebastian Mikołajczyk

starszego strażaka:
·    strażak Krzysztof Brzezina
·    strażak Damian Kubiak