Maria Lamers ma w swoim dorobku kilkaset autorskich pieśni, wiele płyt, koncerty w Polsce i poza jej granicami. Wcześniej związana z Piwnicą Pod Baranami współtworzyła własną, Piwnicę Św. Norberta, formację skupiającą wybitnych muzyków, gdzie obecnie śpiewa.

Pracuje w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muz. Rozrywkowej w klasie wokalnej od samego początku jej powstania, była również współtwórcą tej szkoły. Wraz z Olgą Szwajgier prowadziła zajęcia w Krakowskiej Wyższej Szkole Teatralnej w katedrze impostacji głosu. Należy do społeczności ,,Natchnieni Bieszczadem” uczestnicząc w koncertach i artystycznych wydarzeniach bieszczadzkich.

Justyna Sieradzka w swoim zbiorze ma ponad 500 wierszy- pisze o miłości i tęsknotach z nią związanych o Bieszczadach bliskich jej sercu i o życiu które stara się przeżyć jak najlepiej . Laureatka konkursu Dźwiękosłowa na Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej w 2019 r .

We wrześniu 2021 r.powstała pierwsza debiutancka płyta pt. " Czy pamiętasz " z poezją śpiewaną do jej tekstów. W Listopadzie 2022 r. wydała swój pierwszy tom poezji pt. " Biegnij ze mną". W Listopadzie 2023 roku została Laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Feliksa Raka zdobywając I miejsce.

Koncert będzie rejestrować nasza stacja. Pokażemy go w programie lokalnym TVK WSM w drugi weekend maja.