To wszystko pod patronatem burmistrza miasta przy wsparciu Artii Akademii Artystycznej i Polskiego Związku Tańca. Występujący, młodzi i doświadczeni tancerze zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w stylach: jazz, modern i hip hop, Jeśli chodzi o Wieluń to na tanecznej scenie pokazali się m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu i kilka zespołów.

Wystąpiły formacje Lejdis, Carpe Diem, Power Team i Black and White. W całej tej zabawie tanecznej najważniejszy jest rozwój młodych talentów, możliwość zaprezentowania się na scenie i zdrowa rywalizacja. Młodzi tancerze mocno się angażowali w powierzone im zadania, występom towarzyszyły niemałe emocje.

Przygotowane prezentacje były poprzedzone dużą ilością treningów. Nad występami czuwało jury, w którym zasiadło grono wykwalifikowanych sędziów tanecznych. Hala sportowa była wypełniona po brzegi występującymi tancerzami oraz kibicującymi rodzinami i przyjaciółmi. Uwagę przyciągały ciekawe układy choreograficzne i barwne stroje uczestników.