Zdrowa rywalizacja i ćwiczenie umiejętności podczas organizowanych torów przeszkód sprawia dzieciom wiele radości. Jednym z ulubionych zajęć wykonywanych przez podopiecznych jest niezmiennie układanie wzorów z koralików „pyssla”.

Czas odpoczynku jest też doskonałą okazją do nawiązywania nowych przyjaźni. Duże wrażenie na dzieciach zrobił pokaz modeli samolotów, przygotowanych przez Henryka Łuczaka. Dzieci uczyły się puszczać modele tak, by utrzymywały się one jak najdłużej w powietrzu.
Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie własnych modeli, wykonanych z papieru. W drugim tygodniu zimowych ferii, choć tylko z nazwy dzieci odwiedziły jeszcze naszą stację telewizyjną. Zobaczyły jak produkuje się program, jak to wszystko wygląda od tzw. telewizyjnej kuchni.

Mogły również wcielić się w prezentera naszych Wydarzeń. No może nie do końca, ale w każdym razie spróbować. Ferie w placówkach WSM to także piesze wycieczki do kina „Syrena”, warsztaty tworzenia kul dla ptaków, wspólna pizza, świętowanie tłustego czwartku i wycieczki do Częstochowy z mnóstwem atrakcji.