W samej hali, gdzie liczono również pieniądze wiele się działo. Po latach przerwy z orkiestrą zagraly państwowe służby mundurowe czyli straż pożarna i policja. Każda z nich miała swoje stoisko na hali. Ci pierwsi czyli strażacy zorganizowali pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei policjantami można było porozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy o zasadach bezpiecznego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego, ze szczególnym uwzględnieniem spędzania czasu wolnego w trakcie ferii zimowych.

Starsi mogli natomiast skorzystać z alko i narkogogli. No to teraz czas na artystyczne akcenty. Na orkiestrowej scenie wystąpiły m.in. takie formacje muzyczne jak No Remorse, Młodzieżowy zespół Spontan i Afterwork. Był też pokaz tańca Body Designe i koncert formacji Projekt B. z gościnnym udziałem Burmistrza Wielunia.  

Wystąpiła też Vyska. Ciekawą i w sumie zupełnie spontaniczną akcją był przyjazd na finał tych oto nieziemskich samochodów, tzw. amcarów. Można było je obejrzeć, wejść do środka, ale też wylicytować półgodzinną przejażdżkę jednym z nich.

Najmłodsi wraz z rodzicami wzięli udział w fantastycznej zabawie- paradzie maskotek, której towarzyszyło rozwiązanie konkursu ogłoszonego przez grupę Rytmiks na "Imię dla misia". Na orkiestrowej scenie było też sporo ciekawych licytacji.

Licytowano m.in. rower ufundowany przez firmę ZasadaBikes, sporym wzięciem wśród licytujących cieszyły się też bukiety kwiatów przygotowanie przez florystę Grzegorza Pagacza czy obrazy malarza Krzysztofa Jackiewicza. Była rzecz jasna też dogrywka licytacji serduszek prowadzona w Radiu ZW.

Sama radiowa licytacja zakończyła się kwotą 62,3 tys. zł. Ostatecznie na dogrywce licytacji wszystkie serduszka sprzedano za 76,5 tys. zł. Z kolei dwie wieluńskie firmy Wielton i ZUGIL S. A. przekazały specjalne czeki o kilkunastotysięcznej wartości.

Na koniec 32. finału WOŚP w Wieluniu zaplanowano wspólne odtańczenie Poloneza i Światełko do nieba  Było widowiskowo, ale też hałasu i wystrzałów. A teraz finansowe podsumowanie.

Otóż podczas 32. finału WOŚP w Wieluniu zebrano w sumie 247 446, 57 zł, to o niespełna 30 tys. więcej niż w poprzednim roku. A zatem mamy kolejny rekord Orkiestry w Wieluniu, za rok to już pewnie będzie 300 tys.