Inwestycja, i to warto podkreślić współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 18,7 mln złotych. Te pieniądze jednak nie wystarczą. Koszt całkowity podniesie się jeszcze o kolejnych kilkaset tysięcy. Dlaczego tak się stało? Zobacz video.

Nowa inwestycja obejmuje trasę z dwoma pasami ruchu, pomiędzy którymi zaprojektowano odcinkowy 3-metroy środkowy pas brukowany, funkcjonujący już na ulicy Popiełuszki. Ruch pieszy odbywać się jednostronnym chodnikiem o szerokości 1,5m, oddzielonym od jezdni pasem zieleni.

Rowerzyści będą poruszać się jednostronną dwukierunkową ścieżką o nawierzchni asfaltowej. Przy drodze zaplanowano blisko 150 miejsc postojowych dla osobowych aut jak również zatokę postojową dla pojazdów wielkogabarytowych oraz zatoki autobusowe. Czekamy zatem na oficjalne otwarcie tego komunikacyjnego szlaku, co nastąpi pewnie niebawem.

A teraz o kolejnej inwestycji, Na razie jest ona cały czas w planach, choć tak naprawdę powinna już być skończona. Pewnie Państwo domyślają się o co chodzi. Ta bądź co bądź ważna deklaracja ze strony włodarza miasta nieco zaskoczyła radnych. Natychmiast zaczęli dopytywać się o nowy kosztorys hali, gdzie można go zobaczyć.

Cóż, nie na taką odpowiedź czekali samorządowcy. W sprawie wypowiedział się naczelnik Preś, bo akurat na sali nie było Pawła Okrasy. W dalszej części obrad radni dość obszernie mówili o akcji zimowej na drogach, ale też feriach zimowych, które trwają na całego.

Dzieci korzystają z feryjnych atrakcji w mieście, m.in. basenu na którym na okoliczność ferii zainstalowano wodny tor przeszkód. Padły jednak zarzuty, że są zbyt drogie bilety na basen w porównaniu z okolicznymi tego typu przybytkami, zresztą znacznie nowocześniejszymi niż ten nasz już 38- letni obiekt.