Ofiara wypadku została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do szpitala. Pozostałe dwie piesze w wieku 43 i 54 lat również trafiły do szpitala. Badanie alkomatem wskazało, że 51- latka kierująca fordem była trzeźwa. Policjanci w miejscu wypadku przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz ustalili świadków zdarzenia.

Każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” oraz na nie wchodzącemu. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie.

Z kolei piesi zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni upewnić się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Warto też nosić na ubraniu elementy odblaskowe. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają na nich takiego obowiązku w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.