Podczas interaktywnej prelekcji, Tomasz Rosiak, kardiolog inwazyjny podkreśli nie tylko korzyści zdrowotne płynące z regularnej aktywności fizycznej, ale także podzieli się własnym doświadczeniem i historią, ukazując, jak sport stał się integralną częścią jego życia.

Ponadto na spotkaniu mowa będzie o cukrzycy, jednej z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się zaburzeniem gospodarki węglowodanowej, co prowadzi do podwyższonego poziomu glukozy we krwi.

To schorzenie wymaga kompleksowej opieki, a edukator zdrowotny pomaga pacjentom na co dzień funkcjonować z cukrzycą, nauczyć się monitorować poziom glukozy we krwi, stosować leki, a także prowadzić zdrowy styl życia, obejmujący odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną i kontrolę wagi.

Będzie też o nauce i treningu pamięci, które są istotne dla utrzymania zdrowego funkcjonowania mózgu. W ramach tej prelekcji, uczestnicy zdobędą praktyczne narzędzia do poprawy swojej pamięci, koncentracji i umiejętności poznawczych.

Po prelekcjach, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej analizy składu masy ciała, porozmawiać ze specjalistami, w tym ekspertami ds. profilaktyki Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką zdrowotną, bez względu na wiek. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wieluński, a Kluby Pacjenta odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.