Już 17 listopada rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla osób, które dotąd nie służyły w wojsku. To idealna okazja, by poznać zasady działania żołnierzy lekkiej piechoty i zdobyć niezbędne umiejętności i przygotować się do służby na rzecz Ojczyzny.

Kandydaci przez 16 dni będą szkolić się z podstaw terenoznawstwa, taktyki, podstaw strzelectwa, pierwszej pomocy i żołnierskiej musztry. 25 listopada dołączą do nich osoby, które w przeszłości przeszły już przeszkolenie wojskowe, by odbyć 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze.

Zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa, którą nowi żołnierze złożą 2 grudnia 2023 roku w Radomsku. Łącznie w szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpi w tym roku ponad 150 osób.

Ostatnia szansa, by jeszcze w tym roku zostać Terytorialsem, nadejdzie 9 grudnia. Rozpoczną się wtedy „Ferie z WOT” – pierwsze dwa dni szkolenia będą miały miejsce w grudniu a kolejna część będzie kontynuowana w terminie ferii zimowych w 2024 roku.

Jeśli chcesz dołączyć do Terytorialsów złóż wniosek o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (Łódź, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Sieradz) lub skontaktuj się z rekruterem poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.