Ciepłownicza połączy ulicę Sieradzką z rondem u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki oraz Warszawskiej. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 18,7 mln złotych.

Budowę drogi realizuje firma DORBUD z Krzeczowa, a planowany termin  jej zakończenia to 2024 rok. A teraz ulica POW. O inwestycje na tym ważnym komunikacyjnym szlaku pytał radny Psuja, zresztą nie pierwszy raz. To akurat fragment jej odcinka już od torów kolejowych zrobionej po nowemu.

Czy wszystko jest w porządku? Radni podczas posiedzenia podjęli też jednogłośnie uchwałę, która otwiera burmistrzowi Wielunia możliwość zakupu do zasobów gminy tego oto budynku przy ul. Głowackiego i Krakowskie Przedmieście. Jak wiemy ma tutaj powstać rondo, ale żeby tak się stało trzeba wyburzyć ów budynek.

Inaczej nie da się tego zrobić. Gmina Wieluń za te nieruchomość kolidującą z projektowanym rondem na przecięciu ulic Krakowskie Przedmieście, Warszawskiej, Głowackiego i Kochelskiego zapłaci 350 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że rondo w tym miejscu powstanie w miarę szybko.

Więcej o tej sprawie także w obszernej relacji z sesji Rady Miejskiej. Jej pierwsza część potrwa 2 godz. 13 min. Zapraszamy jak zawsze pod koniec naszego programu, do Tematu Tygodnia.