W wyścigach licencjonowanych w poszczególnych kategoriach triumfowali: Wiktoria Madejska w Żakach, Lena Domachowska w młodziczkach, Stanisław Wrona w młodzikach, Marketa Huracova w juniorkach młodszych, Dawid Szulik w juniorach młodszych, Karolina Chojnacka w juniorkach, Maciej Banaszak w juniorach oraz Paweł Baran w grupie młodzieżowców do lat dwudziestu trzech.

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadła Julia Pietrzak, która zajęła trzecie miejsce w kategorii juniorek. W tym samym wyścigu Anna Lipieta była piąta a Natalia Pietrzak zameldowała się na siódmej pozycji. Również siódma była Zofia Konopa w rywalizacji juniorek młodszych.

Jeszcze lepiej pojechał Krystian Kiedos - sklasyfikowany na piątym miejscu wśród młodzików. Ogólnie, mimo że tym razem zabrakło najbardziej prestiżowej grupy - elity, w wyścigach zawodniczek i zawodników z licencją, zawody ukończyło 170 osób.

Przy okazji warto dodać, że tradycyjnie już oficjalną rywalizację 53. edycji zawodów poprzedziły wyścigi dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz z najmłodszych klas szkół podstawowych.

Najlepszymi okazali się tutaj Lilianna Rabenda i Alan Mielniewicz w młodszej grupie wiekowej oraz Helena Szetelnicka i Jan Prusinowski w starzej grupie. Ogólnie w niedzielnych zawodach w Wieluniu na rowerach ścigało się ponad 350 osób.