Czas więc na podsumowanie pierwszej połowy roku. Jak on wypada w szpitalnych statystykach? Zobacz video. Wszystko oczywiście kosztuje więcej, także obsługa szpitalnego zadłużenia. W trakcie tej szpitalnej dyskusji poruszono także kwestię dużych kosztów napraw i serwisowania ambulansów medycznych.

Choć w ostatnich latach w lecznicy pojawiły się nowe pojazdy, to trzeba zwrócić uwagę, że samochody pracują praktycznie non stop, czasem muszą więc zdarzyć się awarie czy usterki. Za to wszystko trzeba zapłacić. W tym miejscu warto zauważyć, że jeszcze w tym roku do wieluńskiego szpitala trafi nowy ambulans medyczny.

To efekt przekazania naszej lecznicy kolejnych kilkuset tysięcy złotych, dotacji z Agencji Rozwoju Przemysłu o czym powiedziano na specjalnym briefingu w lipcu. Nowe, ratunkowe auto wzbogaci medyczny tabor lecznicy składający się z trzech tego typu pojazdów pracujących w systemie ratownictwa medycznego.

Teraz wszyscy czekają jeszcze na uruchomienie w szpitalu rezonansu magnetycznego. Anna Freus potwierdziła na sesji, że stanie się to na początku października.