Od września na dzieci będą czekały też nowe sale przedszkolne, szatnie oraz piękne łazienki z prysznicami. Założona została także nowa instalacja elektryczna, wymieniono drzwi, podłogi i oświetlenie. Do tej pory w placówce funkcjonowały dwie grupy przedszkolne, ale w nowym roku szkolnym, ze względu na dużą liczbę chętnych, ilość oddziałów została zwiększona do trzech.

Szkoła chwali się też odnowionymi salami lekcyjnymi. W szkole w Rudzie powstanie również nowa bieżnia i siłownia zewnętrzna. Wyłoniony został już wykonawca inwestycji. Prace mają zakończyć się do końca tego roku. Podstawówka w Rudzie cieszy się coraz większą popularnością.

Dowodem na to jest fakt, że już prawie połowa dzieci uczących się w Rudzie na stałe mieszka w Wieluniu. A teraz właśnie Wieluń i SP nr 2 na os. Wyszyńskiego. Prace remontowe w wieluńskiej Dwójce objęły tego lata generalny lifting pracowni biologicznej.

Uczyniono to w ramach realizacji projektu „Nasze ekologiczne pracownie”- edycja 2023. Na korytarzach szkoły wymieniono również instalację elektryczną. Kosztowało to  prawie 153 tys. złotych. Odnowiono również salę lekcyjną edukacji wczesnoszkolnej oraz ściankę poświęconą patronowi szkoły - Henrykowi Sienkiewiczowi.

Szkoła może pochwalić się także nowoczesną stołówką dla dzieci. Inwestycja została zrealizowana dwa lata temu, ale w dalszym ciągu to jednak nowość. Obiady dla dzieci gotowane są tutaj na miejscu w szkolnej kuchni. Na drugim końcu miasta jest jak wiadomo także SP nr 5.
Także i tu w wakacje poczyniono prace związane z poprawą szkolnej infrastruktury. Czym pochwali się dyrektor placówki? Zobacz video. Piątka podobnie jak Dwójka to bardzo duży obiekt. Potrzeby w zakresie prac inwestycyjno- remontowych są zatem niemal nieograniczone. Szkoła myśli też o wymianie instalacji elektrycznej, ale też pionów wodno- kanalizacyjnych.

Natomiast w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach w okresie wakacji przeprowadzono malowanie i remont sal i korytarza przedszkolnego na parterze, utworzono z pomieszczeń socjalnych łazienkę dla przedszkolaków,  i przeprowadzono generalny remont pomieszczeń kuchennych.

Udało się też zrobić remont kanalizacji sanitarnej poprzez podłączenie jej na nowo do miejskiej sieci, wymienić niezbędną elektrykę, oddzielić część szkolną od przedszkolnej drzwiami szklanymi, wymienić trzy pary drzwi na przeciwpożarowe.

Poza tym wstawiono też drzwi zewnętrzne przeciwpożarowe w sali ¾-latków, wymieniono papy na dachu pomieszczeń gospodarczych, położono panele w sali lekcyjnej klasy III, odnowiono zadaszenie przy wejściu do szkoły. W połowie sierpnia rozpoczęła się jeszcze budowy boiska wielofunkcyjnego.