Prowadzący warsztaty kucharz dzielił się swoim doświadczeniem z dziećmi, uczył je formowania ciasta i komponowania oryginalnych smaków. Kolejną atrakcją na wycieczce było karmienie zwierząt w mini zoo znajdującym się na terenie ośrodka.
Jednakże  najwięcej radości sprawiła dzieciakom zabawa na świeżym powietrzu, korzystanie z miejscowego placu zabaw i zjeżdżanie na dmuchańcu.

Tradycyjnym punktem programu ostatniego tygodnia wakacji w spółdzielczych placówkach była również wizyta w wieluńskiej „Syrenie”, tym razem na filmie o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Po powrocie z kina milusińscy rysowali najciekawsze sceny z bajki.

Dzieci z SDK i Klubu os. Kopernika uczestniczyły także w dwugodzinnych warsztatach edukacyjnych dotyczących rozpoznawania i nazywania emocji. Kurs był prowadzony przez Małgorzatę i Rafała Dudzińskich- Certyfikowanych  Edukatorów Pozytywnej  Dyscypliny.  Te same warsztaty zorganizowano dla spółdzielczych dzieci także w lipcu.

Można było odnieść się do konkretnych sytuacji i nauczyć nazywać emocje, zrozumieć czym jest szacunek i dlaczego potrzebne są nam zasady w komunikacji. Po intensywnym czasie wycieczek i edukacji przyszedł czas na relaks.

Dzieci oddały się ulubionym zabawom na dużej sali SGK- u. Nie zabrakło gry w piłkę nożną, układania niezliczonych wzorów z koralików pyssla, śpiewania znanych piosenek, malowania i gier planszowych.