To już kolejne tego typu zawody, w których rywalizowali Terytorialsi z całej Polski. Na linii startu stanęło 130 zawodników z 20 drużyn, w tym 31 kobiet. Każda drużyna składała się z 7 osób. Zawody trwały trzy dni i ważne dla uczestniczących w nich żołnierzy było odpowiednie rozłożenie sił, współpraca i umiejętność szybkiej regeneracji.

Żołnierze rywalizowali w kategoriach: bieg sprinterski (na trasie 3 km), bieg pościgowy (na trasie 7,5 km) oraz bieg sztafetowy (na łącznej trasie 12 km). W klasyfikacji generalnej zawodów pierwsze miejsce zajęła 11 Małopolska Brygada OT, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele gospodarzy – żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady OT, trzeci stopień podium przypadł reprezentantom 9 Łódzkiej Brygady OT.

Celem zawodów było nie tylko wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w tej kategorii, ale również propagowanie zdrowego stylu życia oraz inspirowanie żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

Zawody w biathlonie letnim cieszą się coraz większym zainteresowaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, co przekłada się na zwiększenie poziomu rywalizacji oraz ilości biorących w nich udział żołnierzy.