Chodzi oczywiście o aktywny wypoczynek i przestrzeganie zasad ruchu drogowego, nieufność wobec nieznajomych oraz bezpieczeństwo w sieci. Nie zabrakło także wspólnych zabaw integracyjnych. Gwoździem programu okazała się gra w „gorącego ziemniaka” oraz zabawy z chustą animacyjną  i kolorowe piłeczki.

We wtorek dzieciaki wybrały się na film do kina. Po seansie była jeszcze wizyta w pizzerii gdzie odbyły się gastronomiczne warsztaty edukacyjne podczas których dzieci przygotowały własną, oryginalną pizzę, a następnie oczywiście ją zjadły. Było pysznie.

Środa z kolei była dniem wyjazdowym. Odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Bocianie Gniazdo” w Chróścinie. Malowniczy tern i mnóstwo atrakcji sprawiły, że dzieci się nie nudziły. Arleta Tuz -  właścicielka gospodarstwa, dołożyła wszelkich starań, by goście spędzali aktywnie czas i mieli moc atrakcji.

Dzieci poznały historię rodziny Łopuchinów, rosyjskich arystokratów zamieszkujących w Chrościnie i zobaczyć pałac Łopuchina. Kolejnym punktem wycieczki była Cerkiew św. Jerzego Zwycięzcy w Chróścinie. Najwięcej radości sprawiło wszystkim zjeżdżanie z dmuchańca, podjadanie przygotowanych smakołyków, malowanie twarzy i karmienie zwierząt.

Pod koniec tygodnia była jeszcze wycieczka do sieradzkiego Figloraju i wizyta w Krzepicach. Ale o tych wakacyjnych atrakcjach opowiemy już w przyszłym tygodniu w naszym wakacyjnym raporcie.