W wieku senioralnym problemy ze słuchem są powszechne – 75 proc. osób po 70 roku życia ma niedosłuch. Zaburzenia słuchu są więc ogromnym problemem społecznym, który wiąże się także ze wstydem i niechęcią do noszenia aparatów słuchowych.
Dziś śmiało można powiedzieć, że współczesne metody chirurgiczne i technologiczne pozwalają pomóc prawie każdemu pacjentowi z niedosłuchem. Po prelekcji na temat słuchu w sali WDK pojawił się górnik w oficjalnym, galowym mundurze.
Spotkanie odbyło się z okazji Barbórki, która obchodzona jest przez górników 4 grudnia. Emerytowany górnik z kopalni Nowa Ruda, Adam Palichleb opowiedział słuchaczom, na czym polega ciężka praca górnika.
Przybliżył również niebezpieczeństwa, jakie czyhają na górników podczas szychty w kopalni. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących m.in. stroju górnika czy zastosowania węgla.
ZABURZENIA SŁUCHU TEMATEM SPECJALNEGO WYKŁADU [VIDEO]
W ramach czwartkowych spotkań dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w WDK odbyła się prelekcja na temat słuchu, niedosłyszenia oraz głuchoty. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, zwłaszcza, że seniorzy cenią sobie zdrowie ponad wszystko.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.