1) wniosek w formie papierowej, według określonego wzoru, zawierający własnoręczny i czytelny podpis;
2) jedna fotografia (jak do dowodu osobistego);
3) dokumenty potwierdzające tożsamość np. paszport biometryczny, ukraiński paszport wewnętrzny, ewentualnie inny dokument ze zdjęciem umożliwiający ustalenie tożsamości, a w przypadku dzieci do 18 roku życia - akt urodzenia;

W imieniu dzieci wniosek składa jedno z rodziców, opiekun, kurator, opiekun tymczasowy lub osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem. Podczas składania wniosku pobierane będą odciski palców, za wyjątkiem dzieci do 12. roku życia oraz osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe.

W toku rejestracji danych osoby i nadania numeru PESEL oraz pobrania wizerunku i odcisków palców będą rejestrowane dodatkowe dane, takie jak data wjazdu do kraju.
W rejestrze PESEL wprowadzony zostanie specjalny status dla obywateli Ukrainy - „UKR”. Rejestracja tych danych jest niezbędna z punktu widzenia udzielania dalszych świadczeń przez organy polskiej administracji.

UWAGA!

Ponieważ procedura nadania numeru PESEL trwa ok. 30-40 minut trzeba liczyć się z kolejkami. W celu sprawnej obsługi Wydział Spraw Obywatelskich będzie pracował również w soboty i niedziele w godzinach 9.00 - 13.00.

Gmina Wieluń zapewnia również pomoc tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego w zakresie tłumaczenia dokumentów niezbędnych do nadania numeru pesel, który będzie pełnił dyżur w każdy piątek do końca kwietnia, rozpoczynając od 18 marca w godzinach 9.30 - 12.30 w Wydziale Spraw Obywatelskich.