Powiatowy punkt pomocy znajduje się w Warsztatach Budowlanych ZS nr 1 przy Wojska Polskiego, gminny zaś w byłej siedzibie szkoły muzycznej przy ul. Królewskiej. Tam też 7 marca utworzono Punkt Informacyjny dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po wybuchu wojny.
Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 12:00 do 15:00. Chętnych do rejestracji cały czas jest sporo. Zarejestrowanie w Punkcie Informacyjnym upoważnia także do zapisania się na kurs języka polskiego dla dorosłych obywateli Ukrainy oraz do skorzystania z darów, których zbiórka prowadzona jest również przy Królewskiej.
O pomocy Ukraińcom mówiono także na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Uchodźców z Ukrainy ulokowano m. in. hotelu Maraton znajdującym się w hali sportowej. Specjalne pomieszczenia dla uchodźców z Ukrainy przygotuje też wieluński PKS. Będą one dostępne od 25 marca. Ale to jeszcze nie wszystko.
Pomoc materialna jest szalenie ważna. Ukraińców wspierajmy także finansowo, przynajmniej do czasu jak nie znajdą w naszym kraju pracy, bo oni chcą też pracować i zarabiać na swoje utrzymanie.
Jeszcze o specjalnej uchwale Rady Miejskiej, która została podjęta na ostatnim posiedzeniu. Chodzi oczywiście o uchwałę w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę, którą odczytała radna Anna Dziuba- Marzec. Po podjęciu uchwały radni uczcili także minutą ciszy pamięć tych, którzy zginęli stając do walki w obronie swojej ukraińskiej ojczyzny.
WIELUŃ WSPIERA I POMAGA UCHODŹCOM Z UKRAINY [VIDEO]
Pomoc ze strony Gminy Wieluń i powiatu wieluńskiego dla naszych sąsiadów z Ukrainy dotkniętych wojną na szczęście nie ustaje. Cały czas możemy pomagać przynosząc choćby do specjalnych punktów produkty żywnościowe, chemiczne, ale też leki, bo te również są potrzebne. O pomocy Ukraińcom mówiono także na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Uchodźców ulokowano m. in. w miejskim hotelu.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.