Od minionego poniedziałku można ją oglądać w galerii plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To jeden z elementów bogatego programu tegorocznych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas wernisażu obecni byli świadkowie bombardowania Wielunia.
Prof. Zbigniew Wawer znawca tematyki II wojny światowej podkreślał, że Wieluń w 1939 roku był pierwszym zaatakowanym miastem, jednak świat dopiero poznaje tę historię. W otwarciu wystawy uczestniczyły władze Wielunia i parlamentarzyści.
Premier Mateusz Morawiecki przysłał na tę okoliczność specjalny list, który odczytała Małgorzata Gosiewska Wicemarszałek sejmu RP. Wystawa została przygotowana we współpracy z partnerami: Muzeum Łazienki Królewskie i Fundacją PZU. W stolicy można ją oglądać do 8 września.
„PRZERWANA HISTORIA” W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH [VIDEO]
Kilkadziesiąt wielkoformatowych fotografii przeplatanych wspomnieniami świadków bombardowania Wielunia – tak w skrócie wygląda wystawa przygotowana przez Muzeum ziemi Wieluńskiej „Wieluń 1 września 1939. Przerwana historia”.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.