Gwoździem programu był oczywiście Bieg Główny na 10 kilometrów. W głównym biegu zwyciężył Mateusz Pawełczak z Klubu Biegacza Florian Zajączki. Zwycięzca cały dystans pokonał w 34 minuty i 33 sekundy.

Drugi na mecie był Piotr Magiera, a trzeci - Robert Pontus. W rywalizacji pań triumfowała natomiast Barbara Noga, a wśród mieszkańców gminy Wieluń najlepszy okazał się Artur Jasiński.

Trudne warunki związane z wysoką temperaturą uczestnicy biegu mocno odczuli. Mimo to dystans 10 tysięcy metrów ukończyło ponad 280 biegaczek i biegaczy, a wśród nich pani Janina z Pabianic, która w wieku 83 lat po raz piąty rywalizowała w Wieluniu.

Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały na mecie okolicznościowe medale, które wręczał m.in. wielunianin Mariusz Wlazły.

Siatkarski mistrz świata z 2014 roku znalazł też czas, by po zawodach spotkać się z przebywającymi na obozie w hotelu Maraton siatkarkami z UKS Amber Kalisz – tegorocznymi mistrzyniami Polski Szkolnego związku Sportowego.