Wszyscy grali dziewięć rund tempem po 15 min. na zawodnika w turnieju z kojarzeniem szwajcarskim. Po zakończeniu turnieju grupa A podzielona została na następujące grupy wiekowe: (C-11, D-11, C-14, D-14,juniorek starszych i seniorek, juniorów starszych i seniorów.

Zwycięzcą całego turnieju okazał się najwyżej rozstawiony Rafał Kowalczyk, który wyprzedził Andrzeja Maciejczaka (Sieradz) oraz Natalię Guzik (UKS Piątka Wieluń).

Z wieluńskich zawodników pochwalić należy za dobry występ Rafała Kowalczyka oraz zdobywców medalowych miejsc w swoich kategoriach wiekowych, zwłaszcza zwycięzców grup turniejowych z wieluńskiej piątki: Natalię Guzik (jako jedyna wygrała ze zwycięzcą turnieju), Szymona Wojtasika i Michalinę Matyjasek.

Nieźle zagrali także: Weronika Piotrowska, Kinga Szafran, Hania Włodarczyk i Kacper Mosiala w grupie B oraz Zosię Patyk w grupie A. Sędzią głównym turnieju był p. Waldemar Wolniaczyk.

Turniej zorganizowany został przez Wieluńskie Towarzystwo Szachowe ,,MAT", UKS ,,Piątkę Wieluń", Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Po raz kolejny okazał się bardzo udaną promocją Wielunia, Powiatu Wieluńskiego i Ziemi Wieluńskiej.