Zamierzeniem organizatorów ekspozycji było pokazanie mody w ostatnich 120- latach w całej okazałości i zróżnicowaniu ze szczególnym uwzględnieniem pewnych podobieństw i różnic występujących pomiędzy ubiorami z różnych okresów. Nie była to jednak tylko jedyna atrakcja Nocy Muzeów, która tak naprawdę rozpoczęła się od muzealnego rajdu rowerowego Wieluń-Ożarów-Wieluń szlakiem kolejki wąskotorowej.

Stałym punktem Nocy od dłuższego już czasu jest prezentacja umundurowania i uzbrojenia Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej. Nie inaczej było i w tym roku. Noc Muzeów miała też tzw. odsłonę dziecięcą, bo na muzealnym tarasie zorganizowano właśnie warsztaty plastyczne dla dzieci, które poprowadziła Magdalena Kopańska.

Podczas Nocy Muzeów nie zabrakło też akcentów artystyczno- teatralnych. Najpierw obejrzeliśmy spektakl teatralny „Dorośli są bardzo dziwni...” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu, pod opieką artystyczną Anety Sokolak.

Bardzo ciekawą propozycją artystyczną okazał się również koncert „W meloniku i szmizjerce” w wykonaniu wokalistów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, pod opieką artystyczną Zofii Szpikowskiej i Danieli Baranowskiej.
Podczas Nocy Muzeów nie zabrakło również spotkania z poezją Magdaleny Kapuścińskiej, pokazu lalek szmacianek Aleksandry Dzbik, zwiedzania baszty Męczarni w towarzystwie „kata” czy stałych muzealnych wystaw.

Z kolei ks. pastor Szymon Czembor zaprosił do zwiedzania kościoła ewangelicko-augsburskiego w podwojach którego jak wiadomo mieści się Galeria Art Deco. Była więc okazja do obejrzenia wielu obrazów z bogatej kolekcji galerii Władysława Łuczaka.