Z czasem ruch Betel objął opieką także ludzi starych i ubogich. Andrzej Kalinowski utworzył specjalne świetlice dla osób niepełnosprawnych na Białorusi, Ukrainie i w Kosowie. Ze swojej działalności znany jest w Anglii, Francji, Włoszech, na Litwie, w Czechach, a także w Etiopii, gdzie udało mu się otworzyć dom dla niepełnosprawnych.
Ogromne kłopoty i starania związane z tym wydarzeniem autor opisał w swojej książce „Dom na rogu Afryki”, o której opowiadał w czytelni MiG Biblioteki Publicznej. Spotkanie w wieluńskiej książnicy miało na celu nie tylko promocję książki.
Autor chciał zainteresować stowarzyszeniem Betel i zachęcić do wspierania dobroczynnej działalności. Na dłuższą relację ze spotkania z Andrzejem Kalinowskim, autorem książki „Dom na rogu Afryki” zapraszamy do Kulturalnej TVK 14 i 15 maja.
„DOM NA ROGU AFRYKI” W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE [VIDEO]
Andrzej Kalinowski urodził się w 1969 r. w Krakowie, obecnie mieszka z rodziną we Włoszech. Jest absolwentem Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Papieskim oraz twórcą dobroczynnego ruchu Betel. W ramach ruchu Betel również w Wieluniu powstała 20 lat temu wspólnota osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.