Pomysłodawca projektu, Tomasz Spychała wyjaśniał na niedzielnej premierze ekspozycji, na czym polegały zajęcia warsztatowe z nauki rzeźbienia, w których wzięło udział ponad 500 osób oraz przypomniał jak powstawały rzeźby figuralne, które można podziwiać na skwerze przed muzeum. W dalszej części spotkania wręczano również nagrody i wyróżnienia.
Trafiły one do aż 19 rzeźbiarzy biorących udział w konkursie. W sumie na konkurs rzeźbiarze amatorzy dostarczyli 86 prac. Specjalną nagrodę za całokształt twórczości, ufundowaną przez Starostę Wieluńskiego Andrzeja Stępnia, otrzymał Henryk Hernant z Wierzchlasu. Drugą nagrodę specjalną - ufundowaną przez Burmistrza Wielunia Pawła Okrasę - otrzymał Andrzej Kołaczek - najmłodszy uczestnik konkursu z terenu Gminy Wieluń.
Pozostałe nagrody wręczyli Burmistrz Wielunia i Dyrektor Muzeum. Weekendową premierę rzeźbiarskiej ekspozycji okraszono ciekawymi akcentami artystycznymi. Zbigniew Kryściak, posługujący się gwarą wieluńską gawędziarz z Chotowa, zaprezentował humorystyczną opowieść "Hanuś".
Przed licznie przybyłą publicznością zaprezentowały się również dwa ludowe zespoły: "Włościanie" z Chotowa oraz Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa. Obszerna relacja z tego rzeźbiarsko- artystycznego wydarzenia w najbliższy weekend w KULTURALNEJ TVK. Polecamy.
PODSUMOWALI ARTYSTYCZNY PROJEKT [VIDEO]
Wystawa zatytułowana „Nie pójdziesz w ogien klocku mój- podtrzymywanie tradycji ludowych na ziemi wieluńskiej” stanowi jeden z elementów specjalnego programu- Dziedzictwo kulturowe - kultura ludowa i tradycyjna, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a który realizuje właśnie wieluńskie muzem.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.