W tym roku najwyżej rozstawionym zawodnikiem był reprezentujący TS Wisłę Kraków Mistrz Międzynarodowy Maciej Klekowski.  Zawody otworzył Andrzej Stępień – Starosta Powiatu Wieluńskiego nawiązując w otwarciu do pamiętnego polskiego i wieluńskiego września 1939 roku.  Na ceremonii rozpoczęcia byli także: Krzysztof Owczarek – Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu oraz Dariusz Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zawody rozegrano w dwóch grupach: B ( dzieci do lat 8) grały systemem każdy z każdym (11 rund ) oraz A (zawodnicy powyżej lat 8 ) grający dziewięć rund tempem po 15 min. na zawodnika w turnieju z kojarzeniem szwajcarskim. Po zakończeniu turnieju grupa A podzielona została na następujące grupy wiekowe: (C-11, D-11, C-14, D-14,juniorek starszych i seniorek,  juniorów starszych i seniorów oraz grupę seniorów powyżej 60 lat).

Zwycięzcą całego turnieju okazał się najwyżej rozstawiony IM Maciej Klekowski, który wyprzedził Rafała Kowalczyka (LKS Park Starzenice), Krzysztofa Banasika (LKS Zarzewie Prudnik) i Mariusza Kowalczyka (LKS Park Starzenice). Nagrodę dla najlepszej kobiety zdobyła Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń).

Z wieluńskich zawodników pochwalić należy za dobry występ Rafała i Mariusza Kowalczyków oraz zdobywców medalowych miejsc w swoich kategoriach wiekowych, zwłaszcza dziewczęta z wieluńskiej piątki, które wygrały w komplecie grupę do lat 14 (Natalia Guzik, Zuzia Bakalarczyk i Natalia Kędzia).