Zawody odbywały się w kategoriach drużynowych i indywidualnych. W zawodach drużynowych zespoły liczyły po czterech zawodników: I szachownica – chłopiec do lat 18, II szachownica – chłopiec do lat 15, III szachownica – chłopiec do lat 12, IV szachownica – dziewczyna do lat 18.

MDK Wieluń wystawił dwa zespoły: MDK Wieluń I – Makielak Hubert, Wolniaczyk Bartosz, Wieczorek Michał i Guzik Natalia oraz MDK Wieluń II – Bakalarczyk Jakub, Bakalarczyk Zuzanna, Słonina Adam i Kędzia Natalia. Opiekunami drużyn podczas zawodów byli Waldemar Wolniaczyk (instruktor szachowy w MDK) oraz Zbigniew Guzik (rodzic).

W pierwszym dniu zawodów rozgrywano turniej drużynowy, w którym świetnie spisali się zawodnicy pierwszego składu zajmując trzecie miejsce. Mimo niezbyt udanego początku (porażka z faworytem imprezy MDK Opole 1:3 – wygrał Hubert Makielak), szachiści wieluńscy grali coraz lepiej i w następnych meczach już tylko wygrywali lub remisowali. Kluczowe były rundy czwarta – remis z MDK Śródmieście Wrocław (wygrane Bartka Wolniaczyka i Michała Wieczorka) oraz szósta – remis z MDK Fabryczna Wrocław (wygrane Bartka i Natalii Guzik), które dały ostatecznie trzecie miejsce po ciężkiej walce z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Druga drużyna radziła sobie również dobrze (mimo bardzo młodego wieku – Adam Słonina to zaledwie siedmiolatek) i zajęła ostatecznie drugie miejsce wśród drużyn amatorskich (ranking średni zawodników do 1600). Najlepiej w pierwszym dniu imprezy spisali się Bartek Wolniaczyk i Michał Wieczorek, którzy wywalczyli drugie miejsca na swoich szachownicach.

Drugi dzień zawodów to Mistrzostwa Indywidualne w kategoriach do lat 18, 15, 12 oraz dziewcząt. Nasi zawodnicy zdobyli w nich cztery puchary: Hubert Makielak – 3 miejsce do lat 18, Bartek Wolniaczyk – 3 miejsce do lat 15, Michał Wieczorek – 3 miejsce do lat 12 oraz Natalia Guzik – 3 miejsce wśród dziewcząt oraz 1 miejsce w rankingu do 1600. Czwarte miejsca w swoich kategoriach zajęli Jakub i Zuzanna Bakalarczyk.

SZACHOWY SUKCES PODOPIECZNYCH MDK-u
Na zdjęciu od lewej: Bartosz Wolniaczyk, Hubert Makielak, Adam Słonina, Waldemar Wolniaczyk, Michał Wieczorek, Jakub Bakalarczyk, u dołu: Natalia Kędzia, Natalia Guzik i Zuzanna Bakalarczyk