Jutro wieczorem na antenie stacji TVK WSM podsumowanie. Tym razem zapraszamy do obejrzenia Wydarzeń TVK w których omówimy najważniejsze zdarzenia, które zadziały się w mieście i najbliższym regionie w pierwszej połowie 2024 roku. Podsumowanie w piątek o 18.00, sobotę o 09.00 i w niedzielę o godz. 13.00.
W świątecznym nastroju, o który zadbał WDK, spotkali się studenci Uniwersytetu III Wieku, żeby posłuchać wierszy oraz pieśni o Bożym Narodzeniu autorstwa polskich poetów. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Koło Przyjaciół Poezji.
Do świątecznej odsłony cyklu „Porozmawiajmy o Sztuce” wieluńskie muzeum zaprosiło tym razem ojca Nereusza Mroza z Domu Zakonnego Braci Mniejszych w Wieluniu, który wystąpił z wykładem „Wpływ Greccio na głębsze przeżywanie świąt Bożego Narodzenia”.
Zgodnie z tradycją pracownicy Spółdzielczego Domu Kultury os. Wyszyńskiego przygotowali spotkania świąteczne w klubach seniora os. Wyszyńskiego i os. Armii Krajowej. Choinki i barwne dekoracje wprowadziły wszystkich uczestników wydarzenia w nastrojowy klimat.
Druga edycja Opłatka Maltańskiego odbyła się tym razem w Centrum Integracji PCK Wieluń. Świąteczne spotkanie poprzedziła msza święta w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP celebrowana przez ks. bp. Diecezji Częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego.
W hali WOSiR zorganizowano kolejną edycję Turnieju Charytatywnego „Łączy nas sport”. W piłkę nożną zagrało 8 drużyn z roczników 2016 i młodszych, czyli chłopcy, ale też dziewczęta w wieku 8 lat. Sportowe emocje to jedno, ale niemniej ważne było również przesłanie turnieju.
W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa łódzkiego. Wigilia zgromadziła przedstawicieli wojska, policji, straży pożarnej i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo regionu. Była to doskonała okazja do wspólnej refleksji nad mijającym rokiem, podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń.
Kapryśna pogoda nie spowodowała w tym roku mniejszego zainteresowania Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Wręcz przeciwnie, w niedzielne przedpołudnie na Placu Kazimierza Wielkiego dało się zaobserwować sporo mieszkańców miasta, którzy nie tylko spacerowali po kramach i straganach, ale też dużo kupowali.
69 szopek wpłynęło na konkurs zorganizowany przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Pomysłowość twórców nie znała granic. Szopki i figurki zrobione były z drewna, masy solnej, papieru a nawet… kamieni. Każda praca wymagała wysiłku i zaangażowania, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie.
Weekend Cudów, czyli wieluński finał Szlachetnej Paczki na szczęście zakończył się pełnym sukcesem, bowiem wszystkie rodziny wytypowane do pomocy otrzymał ją. Centrum dystrybucji Paczki znajdowało się tym razem w gościnnych progach ZS nr 3 im. M. Kopernika.
Miejska biblioteka zorganizowała wigilię połączoną z warsztatami świątecznymi. Było to wspaniałe wydarzenie, które pozwoliło wspólnie celebrować magię świąt, zintegrować się i wykazać inwencją twórczą.
Tematem kolejnego spotkania seniorów z klubów WSM z inspektoratem ZUS w Wieluniu była tzw, renta wdowia. Wnioski o nią można składać od stycznia 2025 r. Renta jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.