Jury dokonało oceny prac pod względem ilości i czytelności zawartych informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej. Najlepsze okazały się drzewa genealogiczne wykonane przez Martę Szkudlarek z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach (kategoria klas VII-VIII) oraz Marię Urbaniak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mierzycach (kategoria klas IV-VI).
Przygotowanie drzewa genealogicznego pod względem merytorycznym i plastycznym wymaga sporo pracy, dlatego konieczne jest zaangażowanie rodziców i dziadków. Jest to doskonała okazja, by poznać losy swoich przodków i spędzić czas z najbliższymi.
Dla osób zainteresowanych genealogią muzeum ma ciekawą propozycję. 30 kwietnia odbędzie się spotkanie nt. pasji genealogicznych prof. Andrzeja Lisowskiego, autora genealogii rodzinnej, którą wydał w formie książki.