Producentom, hodowcom i przetwórcom festiwal umożliwił nawiązywanie kontaktów biznesowych, wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację, a także dał dostęp do wiedzy na temat nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań czy źródeł finansowania działalności.

Na festiwalu gościły również delegacje handlowe z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki, co z kolei otwiera firmom z regionu drogę do zagranicznej ekspansji. Na festiwalu co oczywiste nie zabrakło również bogatej oferty spółdzielni mleczarskich funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego. Były m.in. degustacje ich wyrobów, przede wszystkim różnego rodzaju produktów nabiałowych: serków czy jogurtów.

Podczas Festiwalu Mleka nie zabrakło także stoiska naszej Spółdzielni Dostawców Mleka, która zresztą związana jest z tym festiwalem od samego początku. Była więc okazja, aby prezesa spółdzielni zapytać o to  co nowego w firmie i jak radzi sobie na bądź co bądź trudnym rynku mleczarskim.

I jeszcze o wystawienniczym aspekcie tej mlecznej imprezy. Na specjalnych wystawach można było podziwiać maszyny, urządzenia oraz pozostałe produkty i usługi dla branży mleczarskiej.

Naszą uwagę przykuła m.in. ekspozycja tych oto zabytkowych już ciągników, cały czas jednak będących „na chodzie”, choć nie pracujących już w polu, ale okazjonalnie podczas specjalnych prezentacji. I to wszystko z Łowicza.

Festiwal od pierwszej edycji cieszy się ogromnym powodzeniem, przyciągając atrakcyjnym programem wielotysięczne tłumy uczestników. O bogactwo smaków zadbały mleczarnie z województwa łódzkiego i fantastyczne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, którym podczas specjalnego konkursu kibicowano w walce o cenne nagrody.

Na najmłodszych czekały olbrzymie dmuchańce, animacje i malowanie buziek. Z kolei w strefie kibica wspólnie przeżywano sportowe emocje podczas meczu Polska-Holandia w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.