To nic innego jak monitorowanie wykroczeń. Wpływy z nałożonych mandatów zasilą budżet państwa. Gmina Wieluń nie czerpie żadnych korzyści finansowych z wprowadzenia tego rozwiązania aczkolwiek prosiła inwestora o dodatkową inwestycję związaną z tym systemem. Zobacz video.

Na wspomnianym skrzyżowaniu zainstalowano w sumie osiem kamer. Warto więc uważać i stosować się do przepisów i zachować ostrożność. Taki system działa na 41 skrzyżowaniach w całej Polsce. A teraz przenieśmy się w kolejne newralgiczne miejsce. Wraca bowiem sprawa budowy ronda przy Głowackiego i Krakowskim Przedmieściu.

Choć przeszkodą na drodze do realizacji tej inwestycji nie jest już ten oto budynek to formalności i pracy w przypadku tej inwestycji będzie sporo. A zatem co nowego dzieje się w sprawie? A teraz o infrastrukturze sportowej. Na Starych Sadach trwa wreszcie budowa kompleksu boisk.

W ramach inwestycji, która jest realizowana ulicy Porzeczkowej obok żłobka powstaną m.in. dwa boiska - jedno mniejsze, o nawierzchni poliuretanowej i drugie większe, o nawierzchni trawiastej. Infrastrukturę sportową uzupełni skocznia do skoku w dal, plac do gry w bule i 3-torowa bieżnia okrężna o długości 200 metrów, połączona z 3-torową bieżnią prostą o długości 100 metrów.

Z kolei na osiedlu Wyszyńskiego rozpoczął się długo wyczekiwany remont Orlika. Wymieniona zostanie trawa syntetyczna oraz warstwa amortyzacyjna na boisku piłkarskim. Ponadto zakupione zostaną aluminiowe bramki. Gmina Wieluń pozyskała na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.