To autobusy, popularne samochody ciężarowe i wozy strażackie. W pierwszej kategorii znajdują się pojazdy bloku Wschodniego z okresu PRL-u. W drugiej kategorii spotkamy się z pojazdami, które służyły w Polsce jako pojazdy w pracy i do pracy. Tutaj znajdziemy popularne Stary czy Jelcze.

W trzeciej kategorii zobaczymy pojazdy, które służyły do transportu ludzi, pełniły bardzo ważną funkcję w życiu codziennym. To sentymentalna podróż w świat motoryzacji XX wieku w Polsce, która pozostawi w sercach wiele wspomnień i refleksji.

Wkrótce kilka spotkań z kolekcjonerem tych cudeniek. Ekspozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających bibliotekę. Wystawę obejrzało już kilkaset osób.

W czytelni biblioteki gościły m.in. dzieci z Przedszkola nr 3 w Wieluniu. W trakcie spotkania, milusińscy obejrzeli wystawę, dowiedzieli się o jej genezie, czym jest kolekcjonowanie i dlaczego warto mieć pasję.

Wydarzenie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna. Podczas wizyty w bibliotece nie zabrakło akcentu literackiego. Przedszkolaki wysłuchały książki Elżbiety Wójcik „Świat pojazdów” z serii Samochodzik Franek ze zbiorów biblioteki.