Miał on na celu przede wszystkim popularyzację nauczania języków obcych zawodowych, ale także integrację środowiska. Patronat nad Międzypowiatowym Konkursem objął Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, Janusz Brzozowski, który zwrócił uwagę na korzyści płynące z nauki języków obcych.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie ZS 1 z grupy teatralnej pod kierownictwem nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Pioruńskiej zaprezentowali przedstawienie "Simple story". W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 62 uczniów.

W kategorii szkół branżowych w konkursie z języka angielskiego najlepszy okazał się Sebastian Stępień, a z języka niemieckiego Oliwer Kupski . Wśród uczniów technikum pierwsze miejsce w konkursie z języka angielskiego zajęła Natalia Sałata, a z językiem niemieckim najlepiej poradził sobie Kacper Marek.

Na pozostałych miejscach na podium w swoich kategoriach znaleźli się także uczniowie z Działoszyna, Kępna, Zduńskiej Woli, Złoczewa, Sieradza, Lututowa i Wielunia. XII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego uświetnił występ szkolnego zespołu "No remors".