Czy zwracamy uwagę na informacje zamieszczane na etykietach opakowań? Nieumiejętność ich interpretacji często skutkuje dokonywaniem nieprawidłowych wyborów żywieniowych, co z kolei może doprowadzić do rozwoju schorzeń dietozależnych.

Dlatego powstają różne narzędzia, których celem jest wskazanie żywności o wysokiej wartości odżywczej. Jednym z nich jest Nutri-Score - system znakowania wartością odżywczą z przodu opakowania. Na spotkaniu była ponadto mowa o tym czy to co jemy ma znaczenie?

Czy pożywienie wpływa tylko na naszą wagę i co oznacza termin „świadome odżywianie”. Podczas Klubu Pacjenta w Wieluniu poruszone zostały także kwestie związane z negatywnymi i pozytywnymi aspektami zażywania suplementów diety.

Po prelekcjach uczestnicy Klubu Pacjenta skorzystali także z darmowego pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz z przeglądu lekowego. Choroby cywilizacyjne, choć są niezakaźne, stanowią plagę XXI wieku, dlatego tak ważna jest edukacja w zakresie profilaktyki i zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.