Topora na fotel włodarza miasta popierać będzie Trzecia Droga. Drugi w kolejności jest Paweł Okrasa z Łączy nas Wieluń. O fotel burmistrza Wielunia będzie się ubiegał już trzeci raz. Na liście kandydatów mamy też kobietę, Elżbietę Urbańską- Golec popieraną w wyborach przez Obywatelski Wieluń. To oczywiście dyrektorka ZS nr 1 w Wieluniu.

Do walki stanie także Tomasz Kulicki- były prezes PK, zwolniony zresztą z tego stanowiska przez swojego ówczesnego szefa burmistrza Okrasę w ubiegłym roku. Teraz obydwaj panowie staną do wyborczej walki. Kulickiego do wyborów wystawia Lewica wraz z PO.

W wyborach ma ochotę kandydować także Janusz Pamuła, były pracownik samorządowy, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju UM. Pamułę popierać będzie Wspólnota Ziemi Wieluńskiej, która w kończącej się kadencji współrządzi w powiecie. Kandydować będzie też Rafał Dudziński- nauczyciel w ZS Specjalnych. To kandydat PiS. A kto jest tym ostatnim?

Na razie jednak nie wiadomo kto nim będzie, choć będzie nim na pewno kandydat Przyjaznej Gminy. To lokalne ugrupowanie ujawni swojego kandydata na przełomie lutego i marca. Kandydat Przyjaznej na fotel burmistrza Wielunia wyłoniony zostanie najprawdopodobniej z grona czterech osób.

Znajdują się w nim Piotr Radowski, Robert Kaja, Radosław Wojtuniak i Wojciech Psuja. I tak to wszystko wygląda. Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Ewentualną drugą turę zaplanowano dwa tygodnie później czyli 21 kwietnia.