Organizatorem wystawy był naturalnie Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, gmina i powiat wieluński. Choć w ubiegłym roku wystawa odbyła się bez przeszkód, to dwuletnia pandemiczna przerwa mocno odcisnęła swoje piętno na króliczej branży.

Ta cały czas odbudowuje się i dochodzi do formy sprzed pandemii. Dwa dni zwiedzania to zawsze obowiązkowy punkt tej wystawy. W trzecim, który w zasadzie jest pierwszym dniem bytności wystawy w Wieluniu odbywa się wielkie liczenie, mierzenie i ważenie królików z udziałem międzynarodowej ekipy sędziowskiej.

To bardzo ważny dla króliczej branży dzień. Warto zatem zapytać naszego rozmówcę, które króliki są najbardziej wartościowe, najwyżej wyceniane. Czy w ogóle możemy tak do tego podchodzić? Zobacz video. Wystawie królików towarzyszy zazwyczaj dróg ozdobny.

Jednak tym razem w związku z objęciem powiatu wieluńskiego obszarem zagrożenia ptasią grypą były wyłącznie króliki. Nie prowadzono sprzedaży gołębi, kur i pozostałego ptactwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to następna, dwudziesta i zarazem jubileuszowa odbędzie się w hali sportowej ZS nr 1 przy Wojska Polskiego.