Dość bogato pod tym względem było również i w tym roku, w 105 już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wszystko pokażemy w naszych wiadomościach. Zacznijmy zatem od oficjalnych obchodów Święta Niepodległości, które w sobotę 11 listopada miały miejsce w Wieluniu.

Rozpoczęły się od okolicznościowej mszy świętej w kościele NNMP, po zakończeniu której i złożeniu kwiatów pod pomnikiem świętego Jana Pawła II uczestnicy święta przemaszerowali przez centrum miasta na plac Kazimierza Wielkiego, gdzie miały miejsce oficjalne przemówienia, ale też wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, punktualnie w samo południe, w ramach akcji "Niepodległa do hymnu".

W okolicznościowych przemówieniach mówiono m.in. o tym, że odzyskanie przez Polskę niepodległości to efekt mądrości ówczesnych Polaków, którzy mimo różnic politycznych potrafili się zjednoczyć.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości tak jak w latach poprzednich zakończyły się złożeniem okolicznościowych wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.