Niewątpliwie duże nadpłaty cieszą, ale to co zadziało się z minionym sezonem grzewczym może się już więcej nie powtórzyć. Dlaczego? Wsparcie finansowe Państwa obowiązuje tylko do końca tego roku, a co będzie w następnym tego na razie nie wiadomo. Jak wiemy mamy nową rzeczywistość polityczną w kraju i w perspektywie nowy rząd.

Czy wspomniana pomoc zostanie utrzymana? Tego, jako odbiorcy ciepła systemowego byśmy sobie życzyli. Największa ilość nadpłat zamyka się w przedziale od 1 tys. do 2 tys. złotych i dotyczy 2118 mieszkań. Ale tak jak mówiliśmy na początku tego materiału nie ma co popadać w euforię. Na razie nie jest znana wysokość nowej taryfy za ciepło.

Energetyka Cieplna, która wiosną tego roku uruchomiła tzw. ekologiczny kocioł w którym spalane są zrębki drewna w kwietniu tego roku wystąpiła do prezesa URE o ustalenie wysokości nowej taryfy.

Na razie decyzja jeszcze nie zapadła i nie wiadomo czy zaliczka za ciepło zostanie na tym samym poziomie, choć prezes spółdzielni uważa, że powinna. Cała rozmowa z prezesem spółdzielni i podsumowanie minionego sezonu grzewczego do zobaczenia u nas w ten weekend w programie lokalnym stacji TVK WSM.