Pomimo pandemii działo się sporo. Na uwagę zasługuje m.in. wspomnienie choćby tego niedawnego letniego spotkania zatytułowanego „Widzieć nie tylko oczami”. Można było wtedy  niejako wejść w rolę osoby niewidomej czy niedowidzącej.

Gościnie spotkania, panie z Okręgu Łódzkiego PZN rehabilitant środowiskowy i psycholog pokazały na specjalnych przykładach jak to jest mieć dużą wadę wzroku, zaćmę, czy inne schorzenie uniemożliwiające normalne widzenie. Specjalna prezentacja na osobach widzących zrobiła wtedy duże wrażenie.

A co jeszcze udało się zrobić w minionej kadencji? Zobacz video. A zatem tak jak już wspominaliśmy na początku, podczas tego spotkania w trybie głosowania wybrano nowego prezesa koła. Została nim ponownie kobieta, Katarzyna Szydło.

Pani Katarzyna nie bez obaw podjęła się tej funkcji, ale z pewnością da radę przy pomocy byłej już prezeski. Trzymamy zatem kciuki za panią Katarzynę i jej nową funkcję, bo z pewnością będzie miała dużo zajęć. Na spotkaniu, które odbyło się w SDK obecny był również prezes okręgu łódzkiego PZN.

Paweł Staszewski jest bardzo zadowolony z wyboru nowego prezesa wieluńskiego koła, bowiem gdyby go nie wybrano organizacja przestała by po prostu istnieć na naszym terenie. A jak wiadomo problemów osób niewidomych i niedowidzących do rozwiązania jest naprawdę sporo.