Prezentowane są głównie obrazy i fotografie, które na przestrzeni lat powstały w pracowni autora. Jan Tyszler przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej, był reżyserem światła i operatorem kamery. Był współtwórcą Teatrów Telewizji i festiwali w Opolu, Sopocie czy Kołobrzegu.

Praca zawodowa zdominowała aktywność bohatera na wiele lat. W międzyczasie robił dużo fotografii, z których część trafiała na okładki „Magazynu Rodzinnego”. W dojrzałym wieku Jan Tyszler powrócił jednak do malowania.

Autor jest świadkiem bombardowania Wielunia, swoje wspomnienia opisał w książce „Wieluń i pamięć”. Spotkanie w muzeum było też okazją do świętowania 90. Urodzin Jana Tyszlera. Były więc życzenia i symboliczny tort. Dłuższa relacja ze spotkania z Janem Tyszlerem do zobaczenia u nas w najbliższy weekend Kulturalnym Temacie Tygodnia.

Będzie to w zasadzie specjalny wywiad Magdaleny Kopańskiej z bohaterem spotkania traktujący o jego długim i bardzo bogatym artystycznym życiu. W rozmowie poruszono wiele ciekawych wątków.