Skrytobójczy mord dokonany przez Sowietów na blisko 22 tysiącach obywatelach państwa polskiego, których – po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 roku – wzięto do niewoli lub aresztowano, przez 50 lat starano się wymazać z pamięci Polaków.
Okolicznościowe wiązanki kwiatów uczestnicy obchodów złożyli przy obelisku upamiętniającym ofiary Zbrodni Katyńskiej w Parku im. rtm. Witolda Pileckiego oraz pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. To wszystko w asyście warty honorowej pełnionej przez członków Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej.
WIELUŃSKIE OBCHODY ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ [VIDEO]
Plenerowe obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w niedzielę 16 kwietnia poprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek. Poprzez miejsce urodzenia, nauki, pracy zawodowej ok. 150 ofiar brutalnego mordu związanych jest z ziemią wieluńską, w tym, okołu 40 z nich bezpośrednio z Wieluniem.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.