Po zwiedzaniu wystawy uczniowie przemieszczają się do dawnego kolegium pijarskiego przy ul. Królewskiej. To właśnie tam mieściło się w czasie powstania rosyjskie więzienie.
Inscenizacja przygotowana przez pracowników muzeum dotyczy prawdziwych wydarzeń, kiedy to w okolicach Wielunia złapano przywódcę jednego z oddziałów powstańczych – Antoniego Turkettiego i osadzono właśnie w dawnym klasztorze.
Mimo, iż Turkietti za swoją działalność został skazany na śmierć, udało mu się przeżyć. Lekcje muzealne o powstaniu trwają do 29 marca. Muzeum zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich, by przenieśli się w czasie do roku 1863. Są jeszcze wolne terminy.
MUZEALNE LEKCJE Z CIEKAWĄ INSCENIZACJĄ [VIDEO]
Na lekcje muzealne o Powstaniu Styczniowym zaprasza Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jakie były przyczyny wybuchu tego największego zrywu niepodległościowego i dlaczego miał on taki dramatyczny przebieg – między innymi o tym opowiada wystawa „Czas walki i nadziei”, od której uczniowie rozpoczynają wizytę w muzeum.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.