Przez pierwsze 30 lat Kierownikiem Zespołu była pani Barbara Żórawska, zaś przez kolejne 30 lat  Pani Kamila Zastróżna. Przez długie lata instruktorem śpiewu, kompozytorem i akompaniatorem był Pan Janusz Kazimierczak. Kierownikiem kapeli i akompaniatorem przez ponad 56 lat był Pan Stanisław Wojtczak.

W tym czasie zespól zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień. Tylko w ostatnich latach, w 2017 było to drugie, zaś w 2018 roku – pierwsze miejsce w swojej kategorii na festiwalu w Bosel, w północno-zachodnich Niemczech.

W 2019 roku zespół reprezentował nasz kraj, region i Gminę Dobroń na unikalnym Święcie Chleba w położonym na południu Francji mieście Najac, jednym z 10 najpiękniejszych miejsc w tym kraju. W sierpniu 2021 roku DOBROŃ zajął 1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna" organizowanym przez Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

Obecnie dyrektorem Dobrońskiego Centrum Kultury, w strukturach którego działa „Dobroń”, jest pani Monika Rybak, choreografem zespołu Dominika Kartasińska, instruktorem śpiewu Michalina Rzepkowska, zaś akompaniatorami są Krzysztof Moszczyński i Michał Robak.

Repertuar "Dobronia" jest bardzo bogaty i nie ogranicza się jedynie do naszego regionu. Zawiera pieśni i tańce z różnych części Polski, między innymi z Sieradza, Łowicza, Opoczna, Lublina, Rzeszowa, Krakowa, oraz tańce górali z Beskidów, Podhala i Żywca.

Grupa wystawia regionalne widowiska ludowe takie jak unikalny "Siemieniec" i "Wianki". W programie są też tańce narodowe: Polonez, Mazur, Krakowiak, Kujawiak, Oberek, i inne. Przez wiele lat zespół występował  i występuje nadal, w wielu krajach, na wielu estradach.