Wernisaż rozpoczął występ wokalistek z PMDKiS, które zaprezentowały ludowe pieśni wieluńskie. Portretowane kobiety ujęte są w malarski sposób. Autorce zależało na pokazaniu folkloru ziemi wieluńskiej, ale w wersji współczesnej.
Jak przyznają modelki, nietrudno było je namówić do sesji fotograficznej, choć nie jest to ich chleb powszedni. Panie są aktywne zawodowo, poświęcają czas rodzinie i realizują różne pasje.
Autorka wystawy podkreśla, że ma ona wymiar nie tylko estetyczny, związany z niewątpliwym pięknem wieluńskich strojów, lecz także poznawczy, polegający na ponownym odkryciu tradycji łączącej mieszkańców naszego regionu.
Projekt Etno Wieluń to także wiersze poetów ziemi wieluńskiej. Kilka z nich można było usłyszeć podczas wernisażu. Wystawę można oglądać w muzeum do 8 stycznia 2023 roku.
W ROLI GŁÓWNEJ STROJE LUDOWE Z NASZEGO REGIONU [VIDEO]
Fotografie kilkunastu kobiet, mieszkanek powiatu wieluńskiego w strojach ludowych, można podziwiać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej na wystawie Etno Wieluń autorstwa Marzeny Hettich-Uryszek.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.