Honorowy starter Burmistrz Paweł Okrasa wystrzelił bowiem z pistoletu dokładnie o godzinie 20.30, a ostatni zawodnicy dobiegali do mety nawet godzinę później. Z kolei dystans był dwa razy krótszy niż w sześciu poprzednich edycjach, bo wynosił pięć kilometrów po dwóch pętlach wyznaczonych w ścisłym centrum miasta.

W kategorii open zwyciężył Arkadiusz Maruszewski, który cała trasę pokonał w czasie 16 minut. Zawodnik z Burzenina wyprzedził byłego biegacza ekipy Wieluń Biega, a obecnie reprezentującego Klub Biegacza Warta Krzeczów - Damiana Skupińskiego oraz Ukraińca Jurija Blahodira z KS FABRYKA BIEGANIA OSTROW Wielkopolski.

Tuż za podium uplasowali się natomiast reprezentanci gospodarzy: Artur Jasiński i Damian Szczesny. Na siódmą edycję Biegu przyjechali uczestnicy nie tylko z okolic Wielunia i Ukrainy. Byli też mieszkańcy odległych rejonów kraju.