W ramach tego  przedsięwzięcia zrealizowano cykl spotkań i warsztatów. W kosmiczną, fantastyczną podróż zabrał uczniów SP w Rudzie autor książek dla dzieci, Przemysław Wechterowicz, natomiast pisarz Paweł Beręsewicz odwiedził  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach.

Autor opowiedział o początkach swojej przygody z pisaniem i o tym, skąd czerpie nietuzinkowe pomysły. Na podstawie książki "Wielka wyprawa Ciumków” pisarz opowiedział dzieciom o pełnej niespodziewanych przygód rowerowej wyprawie do Francji. Ponadto uczniowie wzięli udział w wyjątkowej podroży.

Wymyślając fantastyczne środki transportu, opowiadając o niesamowitych przygodach po drodze, pokonali trasę palcem po mapie „Z Masłowic na koniec świata”. Z kolei w filiach bibliotecznych w Dąbrowie i Turowie odbyła się „Literacka podróż” z Anną Kinas, nauczycielką ze SP w Bieniądzicach.

Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach jako załoga okrętu, odwiedziły wszystkie kontynenty na kuli ziemskiej. Ponadto uczniowie poznali tajniki kaligrafii oraz podstawy posługiwania się piórem. Ważnym elementem Tygodnia Bibliotek było spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy miejskiej książnicy.

Tym razem rozmawiano o powieści Kateriny Tuckowej „Boginie Zitkovej”. Jest to historia o zielarkach, kobietach żyjących w Karpatach pomiędzy Słowacją a Morawami. Na zakończenie święta bibliotek zaplanowano prapremierę książki „Jak powstał Wieluń. Legenda” autorstwa wielunianki Joanny Gradowskiej.

Najnowsze wydawnictwo miejskiej biblioteki to wierszowana forma legendy o powstaniu Wielunia. Publikacja stanowi ciekawy element edukacji historycznej dla najmłodszych mieszkańców ziemi wieluńskiej.