O to pytamy w wieluńskim szpitalu, który zaszczepił już sporą grupę lekarzy, ale też medycznego personelu. SP ZOZ Wieluń jako szpital węzłowy posiada również informacje na temat szczepień nauczycieli klas 1- 3. I o tym rozmawiamy z dyrektorem lecznicy Anną Freus.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że na terenie gminy Wieluń uruchomiony został telefon kontaktowy 797-135-573, dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID – 19. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00.
Transport przeznaczony dla osób:
- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
Przed umówieniem transportu należy wcześniej zarejestrować się na szczepienie i ustalić jego termin w odpowiednim Punkcie Szczepień. Informacje na temat szczepień przeciw COVID-19 są dostępne na stronie www.gov.pl/szczepimysie oraz na całodobowej i bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989.
SZCZEPIĄ SIĘ PRZECIW COVID-19 W GMINIE I POWIECIE [VIDEO]
Pomimo trudności z dostarczaniem szczepionek przeciw COVID-19 dla wytypowanych grup wiekowych takowe w dalszym ciągu prowadzone są w regionie. Na terenie powiatu wieluńskiego mamy 15 punktów szczepień. W samym Wieluniu są cztery. To przychodnie Hipokrates, Bomed, Medyk i Zdrowie. Tam szczepieni byli seniorzy. Jak zatem dalej przebiegają szczepienia?
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.